Szkolny Turniej Szachowy

W dniach 8 i 11 marca 2024 roku został rozegrany kolejny Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Rozgrywki otworzyła pani dyrektor szkoły Joanna Ostrowska.
Do rywalizacji przystąpiło 84 uczniów i 6 uczennic. Turniej przeprowadzony był systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund, 12 minut na partię.

Zwycięzcami turnieju zostali:
I miejsce – Metera Tomasz, kl.2f
II miejsce – Goliszewski Bartosz, kl.2e1
III miejsce – Mańkowski Dawid, kl.4e
IV miejsce – Paziewski Bartosz, kl.2a

Laureaci rozgrywek szkolnych będą reprezentować nasze liceum na Turnieju Szachowym dla Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego, który odbędzie się 27.03.2024 w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie.

Na zakończenie zawodów dyrektor szkoły pani Joanna Ostrowska podziękowała zawodnikom za liczny udział oraz wręczyła zwycięzcom turnieju pamiątkowe puchary i dyplomy. Szkolny Turniej Szachowy został zorganizowany przez nauczycieli: pana Sławomira Kota i pana Marcina Gałązkę oraz uczniów klasy 4a: Jana Garwolińskiego i Macieja Dziwiszka.

Końcowa klasyfikacja dostępna jest pod adresem:  https://liblink.pl/0AnJtdL56B