Categories
Aktualności

Tradycji stało się zadość – pierwsze klasy otrząśnięte

Od pierwszej lekcji w piątek 28 października w szkole panowała niepowtarzalna atmosfera, która udzielała się wszystkim uczniom. Na korytarzach można było spotkać wiele bajkowych postaci m.in. elfy, biedronki, minionki, pojawił się również bob budowniczy czy czarownice. Uczniowie odmieniali przez wszystkie przypadki jedno słowo: OTRZĘSINY.

Tradycją szkoły jest otrząsanie klas pierwszych. Otrzęsiny co roku są długo wyczekiwanym wydarzeniem. Organizatorzy (klasy drugie wraz z wychowawcami) dbają o atrakcyjność zaplanowanych działań oraz dobrą zabawę. W tym roku nie zabrakło konkurencji sprawnościowych – przeciąganie liny, kulinarnych – jedzenie bez udziału rąk, plastycznych –malowanie portretu wychowawcy z zawiązanymi oczami, wokalnych – zgadywanie tytułów piosenek oraz ich śpiewanie, jak również tanecznych– wspólne odtańczenie belgijki i kowbojki. Zwieńczeniem uroczystości była otrzęsinowa przysięga, podczas której pierwszoklasiści deklarowali:

Chcemy być uczniami szkoły z zasadami. Z zapałem witać kartkówki niezapowiedziane, uśmiechem kończyć odrabianie lekcji nad ranem…


Strona używa plików Cookies.
Skip to content