Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 14 marca odbył się powiatowy etap XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. OTWP ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Uczniowie naszego liceum: Paulina Ziółek z klasy 3c, Piotr Szarek z 2f oraz  Marcel Łysiak z 1c  byli uczestnikami tego etapu turnieju. Marcel Łysiak okazał się zawodnikiem bezkonkurencyjnym – zdobył I miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Opiekunem uczniów była pani Anna Kotowska.