Pamiętamy …

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci…” – W. Szymborska

Dnia 3 listopada uczniowie naszej szkoły wraz opiekunami oraz dyrekcją – jak co roku – uczestniczyli w mszy świętej w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców.

Mszę świętą w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego odprawił  ksiądz Michał Buczyński, oprawą liturgiczną  zajęła się pani Elżbieta Misińska wraz z uczniami klasy IIIe, natomiast w konfesjonale posługiwali ksiądz Michał Celej i ksiądz Kamil Frączek. Nazwiska nauczycieli i pracowników naszej szkoły, którzy odeszli do wieczności, odczytała dyrektor szkoły Joanna Ostrowska, następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili symboliczne znicze.

W homilii wygłoszonej do zebranych ksiądz celebrans zwrócił uwagę na powołanie każdego człowieka do świętości oraz umiejętność przyjmowania trudnych życiowych doświadczeń. Uczestnikom towarzyszyła refleksja o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia. Moglibyśmy powtórzyć za poetą ks. Janem Twardowskim: „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…”