Wspólne świętowanie

6 stycznia 2024 r. po raz kolejny ulicami Garwolina wyruszył Orszak Trzech Króli, który zakończył się w kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Tam uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali krótkie przedstawienie związane z uroczystością Objawienia Pańskiego. Licealiści opowiedzieli historię o władcach państw, którzy toczyli poważne dysputy. Zachęceni przez prostych pasterzy, nieco niechętnie udali się w daleką drogę do Betlejem, gdzie dowiedzieli się, że tylko Jezus Chrystus potrafi zjednoczyć wszystkich ludzi i wszystkie narody.

W programie, przygotowanym pod kierunkiem pani Elżbiety Misińskiej, wystąpili: Mateusz Czarnecki, Jan Kowaluk, Maciej Lewandowski, Franciszek Maśniak i Mikołaj Żurawek z klasy 3a, Mikołaj Luśnia, Bartosz Musiński z 3e, Natalia Wieczorkiewicz z 3b, Natalia Wesołowska i Filip Dziubak z 2a, Michalina Mikulska z 2c oraz Emilia Cieplińska z klasy 1b. Oprawę muzyczną przygotował pan Andrzej Szarek.