„Wśród nocnej ciszy…”

„Więc w świętowaniu Bożego Narodzenia chodzi po prostu o to,

aby poszukać sposobu, w jaki można naprawdę okazać miłość.

Po prostu kochać. ”

Dnia 20.12.2023 r. w naszej szkole został zaprezentowany program artystyczny „Wśród nocnej ciszy”. Uroczystość rozpoczął ksiądz Kamil Frączek, czytając fragment Pisma Świętego o narodzinach Jezusa. Prowadzący uczniowie przywitali widzów kolędą, następnie udzielili przewrotnych „rad” (przestróg), jak można zepsuć sobie święta. W przypowieści o świecach uczniowie udowodnili wielką rolę pokoju, wiary, nadziei i miłości – „Niech nigdy w naszych sercach nie gaśnie Nadzieja i każdy z nas jak dziecko, niech będzie narzędziem gotowym swoją Nadzieją zawsze rozpalić Wiarę, Pokój i Miłość”. Program zakończył się przesłaniem: aby przeżyć dobrze święta, wystarczy… tylko (i aż) kochać.

Na koniec prowadzący program oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Głowacki złożyli widzom życzenia. Następnie grupa muzyczna zaprosiła zebranych do wspólnego kolędowania. Uroczystość zamknęła dyrektor szkoły pani Joanna Ostrowska, która skierowała do zebranych słowa refleksji i świąteczne życzenia.

Za program odpowiedzialna była grupa uczniów z 4a: Hanna Biernacka, Jan Garwoliński, Oliwia Grudniak, Inga Przyborowska, Julia Sterna, Natalia Wojdyga, Nina Wróbel i Karolina Zackiewicz pod kierunkiem wychowawczyni i polonistki pani Agnieszki Żak. W grupie muzycznej, pod „batutą” pana Andrzeja Szarka wystąpili: Emilia Cieplińska, Antoni Dziubak, Lidia Jakubik, Maja Kąkol, Ignacy Mitura, Maciej Przybysz, Joanna Rybicka, Gabriela Stanek, Oliwia Walesiak, Natalia Wieczorkiewicz, Zofia Zadrożna.