Aktualności wycieczki

Wycieczka do Łodzi

16 listopada 2023 r. uczniowie z klas:  IB, ID, IA pod opieką p. Natalii Czajki, p. Katarzyny Lipińskiej, p. Anety Koronki-Szpyruk, p. Emilii Piętki i p.  Sławomira Syrka, wybrali się na wycieczkę do  Łodzi, aby zwiedzić Orientarium ZOO w Łodzi, Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz przepiękną ulicę Piotrkowską.

Orientarium  to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Zajmuje połowę terenu łódzkiego zoo, tonie w egzotycznej, tropikalnej zieleni,  a największą jego atrakcją jest podwodny tunel. Można z niego obserwować rafę koralową, rekiny  i płaszczki. Ma około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Wielką atrakcją w łódzkim zoo jest także wybieg i basen dla słoni.  O godz. 11.00 mieliśmy okazję obejrzeć karmienie i kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie.  Oprócz basenów i ogrodów zwiedziliśmy wybiegi dla panter mglistych, niedźwiedzi malajskich, orangutanów, lwów, tygrysów, żyraf oraz podziwialiśmy wiele innych egzotycznych zwierząt.

Nasze zwiedzanie kontynuowaliśmy spacerując po ulicy Piotrkowskiej – jednej z najdłuższych ulic w Europie. Jest to ulica reprezentacyjna Łodzi, duma i symbol miasta, liczy 4 km. Idąc ulicą Piotrkowską zobaczyliśmy okazałe kamienice, pokazujące pełne bogactwo architektury XIX wieku, a także rozwiązywaliśmy zagadki przygotowane przez pilota wycieczki. Podczas spaceru zobaczyliśmy również m.in. pomnik Misia Uszatka, Plastusia, a także sławną  ławeczkę Juliana Tuwima.

Następnym celem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki EC1, które znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej.  Na miejscu uczniowie naszej szkoły obejrzeli kilkuczęściową ekspozycję poruszającą różne obszary nauki. Wszystko tam zostało przygotowane w taki sposób, aby każdy z wizytujących, niezależnie od tego ile ma lat, czy też jak biegły jest w znajomości najbardziej skomplikowanych zjawisk, bawił się świetnie.

Wycieczka była okazją zarówno do relaksu wśród zwierząt i pięknej przyrody, powtórki na wesoło w przedmiotów ścisłych w EC1 oraz integracji uczniów. Było aktywnie i dynamicznie. Czujemy się teraz wszyscy na nowo zmotywowani do dalszej nauki!

Maja Piłka, kl. 1b