Aktualności wycieczki

Wycieczka do Warszawy

Dnia 24 listopada klasy IIIc i IIIe pod opieką p. Sylwii Mitkowskiej, p. Karoliny Radzik, p. Renaty Wrony i p. Jadwigi Walendy udały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Zachętę – Narodową Galerię Sztuki oraz spędzili atrakcyjnie czas w parku rozrywki TEPfactor.

W Zachęcie mogliśmy podziwiać m.in. wystawę Jerzego Nowosielskiego przygotowaną z okazji setnej rocznicy urodzin artysty. Wystawa prezentowała cztery wątki tematyczne: pejzaż, ciało, abstrakcję i ikonę. W każdym z motywów można dostrzec fascynację artysty geometrią, w której zamyka się opisywanie doznań duchowych i doświadczeń jak najbardziej realnych, oraz mistyczną, pełną symboli wizję rzeczywistości. Patrząc na te obrazy, widz otrzymuje rzadką dzisiaj możliwość doświadczenia świata, w którym rzeczywistość jest emanacją absolutu (fragmentrecenzji kuratorów wystawy Jerzego Nowosielskiego zamieszczony na oficjalnej stronie galerii).

Ponadto oglądaliśmy Pejzaż malarstwa polskiego w twórczości polskich współczesnych artystów. Ekspozycja obejmowała ponad 200 dzieł autorstwa 140 malarzy reprezentujących wszystkie aktualne nurty od realizmu i figuracji po abstrakcyjną sztukę bezprzedmiotową oraz obiekty.

Następnie udaliśmy się do parku rozrywki TEPfactor, gdzie uczniowie  pracując zespołowo rozwiązywali zagadki intelektualne, ćwiczyli zręczność manualną, cierpliwość oraz sprawność fizyczną.

Wycieczka przebiegła w przyjaznej atmosferze, uczniowie co prawda zmęczeni wysiłkiem fizycznym, ale zadowoleni z atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego, wrócili bezpiecznie do domu.