Aktualności biblioteka

„Z książką przez życie”

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, biblioteka szkolna zaproponowała Samorządowi Uczniowskiemu przygotowanie i przeprowadzenie wywiadów z nauczycielami pod tytułem „Z książką przez życie.” Uczniowie przeprowadzili rozmowy z Dyrekcją i 26 nauczycielami. Padły w nich następujące pytania: Czy Pan/Pani lubi czytać książki?, Dlaczego Pan/Pani lubi czytać książki?, Jaki gatunek Pan/Pani najbardziej lubi?, Od jakiej książki Pan/Pani zaczynał/a?, Jaki jest Pana/Pani ulubiony autor?, Czy jakaś książka zrobiła na Panu/Pani szczególne wrażenie?

W oparciu o wywiady biblioteka szkolna przygotowała gazetkę „Z książką przez życie” z wypowiedziami nauczycieli, a także wystawę książek, które wywarły szczególne wrażenie na poszczególnych osobach.

Akcję zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.