Categories
Aktualności Konkursy

Zaduszki

“Oczy twe jak piękne świece,

a w sercu źródło promienia,

Więc ja chciałbym twoje serce

ocalić od zapomnienia”

9 listopada w sali „Podlasie”  Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyły się XXX Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję „Zaduszki”. Konkurs był adresowany do młodzieży szkół średnich i dorosłych z regionu siedleckiego. Uczestnicy prezentowali utwory nieżyjących, współczesnych, powojennych pisarzy. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach: poezja śpiewana i recytacja.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczestniczki, każda z nich otrzymała nagrodę. W turnieju recytatorskim Julia Nozdryn-Płotnicka z klasy IIIaG zajęła II miejsce. W turnieju poezji śpiewanej Hanna Biernacka z klasy IIa zdobyła III nagrodę, a laureatką I miejsca została Aleksandra Narojczyk z klasy IIIeP.

Dzięki takim konkursom jesteśmy w stanie poznać bliżej poezję autorów, którzy już odeszli, a jednak ich wiersze nadal chwytają za serce. Mają ponadczasowy charakter i tworzą piękne tło dla naszych życiowych nostalgii. Oprócz znanych nam twórców możemy również poznać mniej popularnych, równie utalentowanych artystów, i ocalić ich od zapomnienia…

Aleksandra Narojczyk, kl. IIIeP

Udział w konkursie ZADUSZKI w Siedlcach pozwolił mi poznać poezję nieżyjących już poetów oraz wysłuchać wystąpień moich rówieśników. Zadbano o scenę – płonące świece nawiązywały tematycznie do Zaduszek i tworzyły niezwykłą atmosferę. Wprowadziło mnie to w nastrój tego wydarzenia, pomogło występować i wczuć się w rolę. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu.

Hanna Biernacka, kl. IIa

Z sukcesów swoich uczennic cieszą się panie polonistki – Sylwia Mitkowska i Agnieszka Żak.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content