Categories
Aktualności

Żywa lekcja historii w Lublinie

W dniu 7 października uczniowie klas 3d i 3c wraz z opiekunami p. Emilią Piętką, p. Beatą Rybicką oraz p. Martą Łukasik spędzili emocjonujący dzień w Lublinie. Wycieczka była okazją do uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego, poznawania historii oraz  zabytków Lublina.

Pierwszym punktem było zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku. Uczniowie poznali historię obozu w latach jego istnienia, przeszli szlakiem więźniów, zwiedzili baraki z wystawami warunków bytowych więźniów, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Wizyta w Państwowym Muzeum na Majdanku skłoniła do głębokich refleksji.

Następnie w promieniach słońca licealiści spacerowali ulicami Starego Miasta – wizytówki Lublina – poznając historię i oryginalną zabudowę  z czasów średniowiecza.
Kolejnym punktem wyjazdu był seans filmu Macieja Barczewskiego pt. „Mistrz”. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady –  obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau – stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Dla uczestników tego wyjazdu była to lekcja historii na żywo, historii, którą powinien znać każdy. Było to wzruszające i niezapomniane przeżycie, pozostanie w naszej pamięci na długo.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content