Klub Młodego Ekologa

Klub Młodego Ekologa prowadzony przez panią Hannę Jaskułę skupia uczniów szczególnie zainteresowanych podejmowaniem działań, które mają na celu rozbudzanie i kształtowanie świadomości ekologicznej. Uczestnictwo w zajęciach daje uczniom możliwość  poszerzania wiedzy przyrodniczej. Stosowane są różnorodne metody pracy ze szczególnym uwzględnieniem metod aktywnych. Najczęściej występującą formą pracy jest  praca w małych grupach. Praca na zajęciach KME uczy także umiejętności planowania, wspólnego działania i odpowiedzialności, kształtuje poczucie estetyki. Uczniowie zdobywają informacje na dany temat, a następnie przygotują tematyczne wystawy edukacyjne, dzięki którym dzielą wiedzą z innymi. W pierwszym półroczu udało się przygotować i zaprezentować następujące wystawy: Tajemnice liści, Wykorzystanie odpadów do pakowania prezentów i Rośliny bożonarodzeniowe. Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2022 został ogłoszony Rokiem Botaniki, wiec przed nami kolejne wystawy związane z roślinami: Jadalne pączki drzew oraz wystawa zielników roślin zasuszonych w minione wakacje. W II półroczu planujemy zorganizować festyn ekologiczny.

Rok według roślin

Tajemnice Liści